Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği

Bakan Pakdemirli, Milas’ta incelemelerde bulundu…

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla’nın Milas ilçesinde Milas Süt Birliği tarafından hizmete sunulan Birliğim Gıda Kasap ve Şarküterini ziyaret etti…

15 Şubat 2019

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin ve TSÜMB yönetim kurulu üyeleri, kurum amirleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri tarafından karşılanan Bakan Pakdemirli’ye Milas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin’den, şarküterinin kuruluş amacı, satılan ürünler ve bundan sonraki hedeflerinin yanı sıra, bölgedeki hayvancılık ve süt üreticilerinin sorunları hakkında bilgi aldı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanına yaklaşan bir vatandaş ise, şarküterinin Birlik tarafından açılmasından sonra piyasadan daha ucuz, daha kaliteli ürün aldıklarını söyledi. Bakan Pakdemirli de vatandaşa, önümüzdeki dönemlerde birlik ve kooperatiflerin sayısının artacağını ve tüm yurt geneline yayılacağını vurgulayarak; “Vatandaşımızın lehine olacak her konuda devlet olarak gerekeni yapacağız” dedi.

Milas Süt Üreticileri Birliği’ne ait ‘Birliğim Gıda Kasap ve Şarküteri’ ziyaretin sonunda, TSÜMB Başkanı Tevfik Keskin ve TSÜMB Başkan Yardımcısı – Milas Süt Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Gezgin tarafından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, orijinal motiflerde el dokuması olan bir Milas halısı hediye edildi.

TSÜMB Başkanı Keskin, “Milas Süt Üreticileri Birliğimizin açmış olduğu, üreticiden tüketiciye et ve süt mağazasını ziyaret eden T.C. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye ve değerli Bakanlık bürokratlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Emeği geçen Başkanımız Ali İhsan Gezgin ve ekibini kutluyor, Birliğim Gıda Kasap ve Şarküterinin hem üreticilerimize hem de tüketicilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

Fotoğraf Galerisi

Tarım ve Orman Bakanımızın Milas Süt Üreticileri Birliği Ziyareti