Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği

Merkez Birliği Kuruluşunun 14. Yılı

Merkez Birliği Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve üye Süt Üretici Birliklerimizin Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet ile Atamızın huzurunda Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliğimizin 14.yıl dönümünü kutladık.

12 Eylül 2018

Genel Başkan Tevfik KESKİN’in mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve ardından da İstiklal Marşı okundu. Tevfik KESKİN ve beraberindekiler, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan KESKİN şunları kaydetti:

 

Büyük Önder Atatürk;

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliğimizin kuruluş tarihi olan bugünde huzurunuzdayız. Milli ekonominin temeli tarımdır sözünüzle ve gösterdiğiniz hedef ile Merkez Birliğimizin 14. Yılında, Türk çiftçisi ve üreticileri olarak huzurunuzda olmak bizler için gurur tablosudur.

 

“Türkiye’nin sahibi hakikisi ve efendisi, hakiki müstahsil olan köylüdür” sözleriniz ve Cumhuriyetimizin ilk yıllarından itibaren tarımın gelişmesi için almış olduğunuz tedbirler hafızalarımıza kazınmıştır. Bu yolda bizlere emanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyetini ve Türk tarım ve hayvancılığını ilkeleriniz ışığında sonsuza kadar koruyacak ve sahip çıkacağız.

 

Merkez Birliğimizin 14. Yılını huzurunuzda kutluyor, kurmuş olduğunuz vatanımızda, üreticilerimizle birlikte, sizi sevgi, en derin saygı ve özlemle anıyoruz…

 

Ruhunuz şad olsun…

Fotoğraf Galerisi

Anıtkabir