Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği

Süt üreticisinin yem maliyetini düşürecek önemli proje

12 Şubat 2021

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği, süt üreticisinin en çok mağdur olduğu yem konusunda önemli bir projeyi hayata geçirdi. Merkez Birliği, ‘Üreticimizin Masrafı Düşsün Üretimi Artsın’ sloganı ile Türkiye genelinde yem firmaları ile sözleşme yaparak toplu yem alımını başlattı. 

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin ve Yönetim kurulunun başlatmış olduğu Üreticimizin Masrafı Düşsün Üretimi Artsın projesi, üreticilerden büyük ilgi görüyor.

Proje kapsamında Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği, ilk planda üç firma ile kuru pancar küspesi ve yem aracılık sözleşmesi imzaladı. Merkez Birliği'nin 300 bin üyesi bulunurken, bu proje kapsamında yem firmaları ile toplu alım sözleşmesi imzalanarak süt üreticisinin yemi piyasa fiyatlarına göre daha uygun fiyattan temin etmesi amaçlanıyor. Önümüzdeki süreçte aracılık sözleşmesi imzalanan firma sayısının artması beklenirken, projesinin yaygınlaşmasıyla birlikte üreticinin piyasa şartlarına teslim olmasının da önünü geçilmesi bekleniyor. 

Haberin Devamı...